Anjiyo

Anjiyo Her Soruna Çözüm müdür?

Anjiyo Her Soruna Çözüm müdür?

Anjiyo kasıktan ya da bilekten girilerek atardamara sokulan kateter ile inceleme yapmayı sağlayan bir tedavi yöntemidir. Son yıllarda kalp ve böbrek gibi rahatsızlıklar dışında gözle ilgili problemleri saptamak için dahi anjiyo kullanılabiliyor. Peki ameliyat yerine anjiyo her soruna çözüm müdür? Özellikle son yıllarda by-pass ameliyatları yerine anjiyonun tercih edilmesi birçok kişinin kafasını karıştırıyor. Kalp krizi gibi riskli vakalarda ameliyat kaçınılmaz olabiliyor. Ancak daha küçük ve aşırı risk içermeyen vakalar için ameliyat yerine anjiyo çözüm sağlayabiliyor. Peki durum böyle ise anjiyoyu hala neden sorguluyoruz? Her tedavi yöntemi gibi anjiyonun da riskleri var. Bu nedenle insanlar anjiyonun sorununa kesin çözüm olup olmayacağı konusunda endişe ediyor. Haliyle de anjiyo hakkında araştırmalara başlayıp bilgi edinmek istiyor.

Anjiyo İle Çözüm

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki anjiyo ile çoğu vakada kısa sürede çözüme ulaşılabiliyor. Ancak ameliyat ile anjiyo kıyaslanacak olursa riskler her ikisinde de ortaya çıkabiliyor. Anjiyo yapılan hastaların çoğunda şikayetler azalıyor ve rahatlama sağlanıyor. Fakat belli bir süre sonra sorun tekrarlayarak yeniden tedaviye ihtiyaç duyuluyor. Aynı durum ameliyat olan hastalarda da yaşanabiliyor. Kısacası anjiyo her soruna kesin çözüm değildir. Nefes darlığı, kalp ağrısı ve çabuk yorulma gibi şikayetlerin azalmasına fayda sağlasa da tekrarlamayacağı anlamına gelmiyor.Anjiyo Sorununa Çözüm

Anjiyo özellikle kritik olmayan vakalar için ideal bir çözüm. Ancak kronik böbrek yetmezliği, şeker hastalığı ya da herhangi bir ciddi sorunu olan hastalarda anjiyo yapılmamaktadır. Anjiyo her sorunu çözer mi diyenler için özellikle kalp rahatsızlıklarında hekim tarafından öneriliyorsa bu yönteme güvenebileceklerini belirtebiliriz. Ameliyatsız çözüm arayanlar için anjiyo ile tedavi olmak gibi bir seçenek mevcut. Kalp damarlarının tıkanması durumunda ameliyata alternatif bir çözüm olarak anjiyodan faydalanmak mümkün.  Ayrıca anjiyo en az sorun yaratan tedavi yöntemlerinden biridir.

Anjiyo ile tedavi olan hastalar aynı gün yürüyerek hastaneden çıkabilmektedir. Ayrıca damarların incelenmesi konusunda anjiyonun kısa süreli kolay bir çözüm olması da avantaj. 25-30 dakika kadar kısa bir sürede hastalıkla ilgili teşhisler yapmak mümkün. Bu nedenle anjiyonun birçok soruna çözüm olduğunu ve risk açısından bakacak olursak minimum risk içerdiğini söylemekte mümkün.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz Anjiyo hastalarının ve Anjiyo Ameliyatı hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.