Anjiyo

Anjiyo Sonrası Yüksek Ateş

Anjiyo Sonrası Yüksek Ateş

Anjiyo ameliyatı sonrası hastanın bağışıklık sistemine bağlı olarak bazı semptomlar görülecektir. Bu semptomlar kişinin kendini yorgun ve halsiz hissetmesine neden olan; ağrı, uyuşma, ateş, mide bulantısı gibi olumsuz etkiler olabilir. Bunun yanında morarma, şişlik ve kısmi acımalar da görülebilir.

Anjiyo Sonrası Yüksek Ateş Görülür mü?

Tüm ameliyatlarda olduğu gibi anjiyo ameliyatı sonrası da risk taşımaktadır. Hastaların her biri farklı dönütler verdiği için kişinin yaşadığı yan etkiler de farklılık göstermektedir.

Anjiyo sonrası bireylerde görülen yan etkilerden biri de yüksek ateştir. Hangi yaşta olursa olsun oldukça tehlikeli olan ateş, anjiyo sonrası normal kabul edilmektedir. Bunun yanında ateşin süresinin önemli olduğu unutulmamalıdır.

Vücudun direniş göstergesi olarak kabul edilen ateş, tehlikeli boyutlara ulaşabilmektedir. Bilinç kaybı, baygınlık, havale gibi noktalara gelmeden muhakkak müdahale edilmelidir.

Anjiyo Sonrası Yüksek Ateş Normal mi?

Anjiyo tedavisi, kişinin bünyesine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Belli başlı semptomlar acilen doktor müdahalesi gerektirse de kimileri normal kabul edilebilmektedir. Morarmalar, ağrılar ve de uyuşmalar normal kabul edilebilirken; göğüs bölgesinde kesintisiz ağrı, nefes darlığı ve yükselen ateş tedbirli olmayı gerektirir.

Kişi hastaneden eve döndüğü zaman vücudunda meydana gelen değişmeleri kendi takip etmelidir. Hastanede ateş yükselmesi ya da nefes darlığı rahatlıkla teşhis edilebilirken kişinin eve döndükten sonra ekstra dikkat etmesi gerekir. Bilhassa yüksek ateş ve süresi bu noktada önem taşımaktadır. Eğer hasta 1 ya da 2 saat ateşle mücadele ettikten sonra ateşinde azalma varsa bu normaldir. Durumun aksine ateşi devamlı yükseliyor ve herhangi bir müdahale sonuç vermiyorsa bu durum normal değildir. Anjiyo tedavisi eve döndükten sonra bu konuda daha büyük özen istemektedir.

Anjiyo Sonrası Yüksek Ateşe Müdahale Edilmeli mi?

Hasta anjiyo sonrasında eve geldiğinde ateşlenebilir. Ateşin yükselmesinin temel nedeni vücudun bu sürece adapte olmaya çalışmasıdır. Kişinin kendine ve çevresindekilere düşen ise devamlı kontrol etmektir. Eğer hastanın ateşi tehlikeli boyutlara ulaşmaya başlamışsa azaltmaya yönelik müdahalelerde bulunulabilir.

Anjiyo Sonrası Yüksek Ateş

Anjiyo Sonrası Yüksek Ateş

Ilık su ile ıslatılmış bezler alın ve kol altlarına konulabilir, ameliyatın üzerinden birkaç gün geçtiyse ılık bir duş alınabilir. Bu aşamaların her birinde kişinin yanında muhakkak biri bulunmalıdır. Hem ateş hem de ameliyat yorgunluğu hastanın bayılmasına ya da düşmesine sebep olabilir. Tüm bu müdahaleleriniz olumlu sonuç vermez aksine yükselme görülürse hemen doktora gidilmelidir.

Anjiyo Sonrası Yüksek Ateş Tehlikeli Olur mu?

Anjiyo ameliyatı olan kişilerde farklı rahatsızlıklar baş gösterebilir. Vücudun yaşanan sürece adapte olabilmesi açısından bu semptomların görülmesi normal kabul edilir. Bunun yanında özellikle ağrı ve sancılar dışında tehlikeli olan ateştir. Kişi, hastane dönüşü 1 saatte bir ateşini muhakkak devamlı kontrol ettirmelidir. Çünkü fark edilmeden artan yüksek ateş bilinç kaybına kadar ilerleyebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz Anjiyo hastalarının ve Anjiyo Ameliyatı hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.