Anjiyo

Anjiyonun Yan Etkileri Nelerdir?

Anjiyonun Yan Etkileri Nelerdir?

Günümüzde, birçok insanın merak ettiği sorulardan birisi de Anjiyonun yan etkileri nelerdir? Sorusu olmaktadır. Kalp ve ritim bozukluklarının yanı sıra damar sertleşmesi ve tıkanıklarının önüne geçen anjiyo ameliyatları, uzman doktorlar tarafından ağrısız ve sorunsuz bir şekilde halledilebilmektedir. Ancak, anjiyo işlemleri sonrasında yaşayabilecek yan etkiler ve problemlerin neler olduğu hakkında bir bilinmezlik bulunmaktadır. Bu sorunu açıklayacak ve sizlere yardımcı olacağını düşündüğümüz bilgiler ışığında destek olacağız.

Anjiyonun Yan Etkileri

 • Anjiyo sonrasında damarda ve bacaklarda komplikasyonlar ve morarmalar oluşmaktadır. Yan etkiler arasında önemli bir konumda bulunan nefes darlığı sorunu sıklıkla görüldüğünü ve geçici bir problem olduğunu söyleyebiliriz.
 • Anjiyo işlemi sonrasında hastaneden çıktıktan sonra kasları ve damar bölgelerini zorlamamak gerekiyor. 1 gün geçtikten sonra duş alabilir ve bantlarınızı çıkarabilirsiniz.
 • Damarlarda oluşacak morarma ve sertlikler, Anjiyo yan etkileri arasında en fazla görülen sorunlar arasında yer almaktadır. Anjiyo bölgesinde ve damarlarda beliren morarmaların iyileşmesi 1 haftalık süreci kapsamaktadır. Anjiyo olunan bölgedeki damarda akıntı ve kana şiddetli seviyeye ulaşıyorsa ve şişlik kaynaklı bir ağrı kendisini gösteriyorsa doktorunuza başvurmalısınız.
 • Anjiyografi uygulamaları sonrasında yan etkiyi engellemek ve damardaki morlukların önüne geçebilmek için ilk 24 saatlik süreçte titiz ve dikkatli davranmalısınız. Damardaki kan dolaşımında etkili olan uyuşmaların bacaklarınızı etkileyebileceğini ve bunun sonucu olarak da morarmalar oluşturabileceğini bilmelisiniz.

Anjiyo Yan Etkileri Sonrasın Neler Yapılmalıdır?

 • Anjiyo işleminin yapıldığı kısımda hareket ve oynatma yapmamalısınız.
 • Ameliyat sonrasında bir şey yememeli ve belirli oranda su içmelisiniz.
 • Tansiyon ve kalp hızında ortaya çıkabilecek sorunların önüne geçmek adına, sürekli olarak kontrollerin yapılması gerekiyor.
 • Ameliyat sırasında uygulanan kontrast maddelerin vücudunuzdan atılabilmesi ve böbreklerinizin sağlıklı çalışabilmesi için gün içerisinde en az 2 litre su tüketmeniz gerekmektedir.

  Anjiyonun Yan Etkileri Nelerdir?

  Anjiyonun Yan Etkileri Nelerdir?

 • Anjiyo ameliyatı yan etkileri görüldüğü takdirde, hastaneye gitmeli ve doktorunuza başvurmalısınız. Sürekli olarak kendisini tekrar eden sorunlar önemsenmediği takdirde, hayati sonuçlarla da karşı karşıya kalabilirsiniz.
 • Kum torbası almalı ve bunu kasıklarınıza uygulamalısınız. Bu kontroller sonrasında herhangi bir problem bulunmuyorsa, en az 2 saat içerisinde hasta taburcu edilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 10 YORUM
 1. cengiz ağıl dedi ki:

  anjionun cinsel güce yan etkisi varmıdır ben 6 7 defa oldum sexs hayatım bitti diyebilirim yorumunuz nedir?

 2. Engin dedi ki:

  Cengiz bey zannetmiyorum etkilediğini, ben 13 kere anjiyo oldum ve cinsel hayatıma negatif bir etkisi olmadı.

 3. Selma dedi ki:

  Yegenim de anjiyo. Oldu 23 yasında asker di şuan raporlu herşey güzel geçti ama geceleri terliyor baş ve sırt kısım bunun neden nedir Dr görünmesi lazim mi acaba

  1. admin dedi ki:

   Geçmiş olsun.Doktorunuza görünmeniz en doğru karar olacaktır.Şuan neden kaynaklı olduğunu söylemek güç ve yanıltıcı olur.Doktorunuz gerekli tahlil ve kontrolden sonra sizi aydınlatacaktır. Allah şifa versin.

 4. Zuhal dedi ki:

  20 gün önce anjiyo ile kalbimde delik varmış onun kapattılar. Öncesinde baş dönmesi tansiyon düşüklüğü uyku hali olurdu. Sonrasında baş ağrısı sağ kasıkta başlayıp belim sirt ve boynuma kadar çıkan bir ağrıyla karşılaşıyorum. Ve ara ara kalp çarpıntısı sanki kalbim bogazimda çarpıyor.

 5. Miraç Veli Köse dedi ki:

  Babam Ocak ayında anju oldu olduğu tarihten itibaren 4 ay geçti fakat hala öksürüğü kesilmedi şiddetli ve sürekli öksürüyor acaba normal mi doktor normal diyor fakat 4 ayda bitmez mi adam nefes almakta zorlanıyor

 6. Cennet dedi ki:

  Mrb.annem kasıktan anjiu oldu.bir hafta oldu.kasık ta yumurta gibi şişlik var.normal midir

 7. Zafer Dündar dedi ki:

  Merhabalar ben35 yaşındayım koldan anju oldum olduktan 2 saat sonra 3 parmagimda müthiş bir sanci başladı 1 buçuk yıl oldu gitmediğim doktor kalmadı bi çare bulamadim.tip hastanesinde algoloji bölümü,sinir testleri,damar ultrasonlari, emar,kardiyoloji,kalp damar cerrahisi belki 10 doktor.nuroloji,sayısızca emg,fizik tedaviye gittim,psikiyatri bölümüne bile yönlendirdiler yok efendim yalancı ağrı varmış diye.yani anlayacağınız arkadaş lar gitmediğim bölüm kalmadı allah rıza için eğer böyle parmaklarla ilgili problem yaşayıpta sonuca ulaşan varsa lütfen yorumlara yazsın.parmaklarimin ağrısını günlük alvares ağrı kesici ilaç içerek geçirmeye calisiyorum

 8. Sibel albayrak dedi ki:

  Merhaba benim kardeşim kol bileginden anjiyo oldu olmaz olsaydı yaklasik bir buçuk sene oldu ama ters giden birşeyler oldu elinim baş ve işaret parmağında çok şiddetli ağrılar yaşıyor ve bazen parmaklarını kullanamaz hale geliyor cokkkk acı çekiyor gitmediği dr kalmadı her bölüme ayrı ayrı bakıldı şehir dislarina bile gitti kardeşimi öyle görmek çok üzücü ALLAH ASKINA böyle sorun yasayipta sifasini bulan varmi t

 9. Emir Aktuğ dedi ki:

  Annemde arada çarpıntı vardı anjiyo dedi doktorlar anjiyo oldu koldan ve anjiyo sonuçları temiz çıktı. Sonra eve geldik normal annemi yani akşam oldu kardeşimin bagirmasiyla içeri gittim bi baktım annemin kalbi durmuş 2 gun yoğun bakım derken hayatını kaybetti ef35 varmış annemde ve vefat etmeden önce çalışıyordu hiçbir problemi yoktu hersey aniden oldu neden olmuş olabilir?

Site içeriğimiz Anjiyo hastalarının ve Anjiyo Ameliyatı hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.