Anjiyo

Kasıktan Yapılan Anjiyo İle Bilekten Yapılan Anjiyo Farkı

Kasıktan Yapılan Anjiyo İle Bilekten Yapılan Anjiyo Farkı

Anjiyo işlemi ile kalbi besleyen damarların görüntüsü alınır ve hastalıklarda tedavi için tanı koyulur. Kasık bölgesinden yapılan anjiyo ile el bileğinden yapılan anjiyo arasında sonuçlar ve işlev açısından hiçbir fark yoktur.  İki yöntemde de tüm damarlar aynı görüntü kalitesi ile gözlemlenmekte ve aynı işlevler uygulanmaktadır. Aradaki tek fark anjiyo uygulamalarından biri kasık bölgesinden yapılırken diğerinin de el bileğinden yapılmasıdır. Anjiyo uygulanacak bölgenin seçimi uzman doktor tarafından belirlenmektedir. Hangi anjiyo yönteminin uygulanacağı ise kişinin fiziki durumu, damar kalınlığı ve sağlık durumları göz önünde bulundurularak değerlendirilmektedir.

Anjiyo Kararı Kim Tarafından Alınır?

Teknolojinin günden güne hızlı bir şekilde gelişmesi ile birlikte artık her şey teknolojik ortamda gerçekleşmeye başlamıştır. Tıp alanında da sıklıkla kullanılan teknolojik yenilikler hastalıkların daha kolay bir şekilde belirlenmesine ve daha etkili tedavi yöntemlerinin uygulanmasına yardımcı olmaktadır. Anjiyo uygulaması da gelişen tıp teknolojisinde en etkili ve en yararlı yöntemlerden biri olarak bilinmektedir. Geçmek bilmeyen göğüs ağrısı şikayetlerinde ve buna benzer kalp hastalıklarında anjiyo uygulaması tercih edilmektedir. Yapılan muayene sonucu kardiyolog tarafından alınan karara göre anjiyo uygulaması yapılmaktadır. Muayene sonucunda özellikle kalp ve damar hastalıklarına belirgin işaretler var ise erken tanı ve erken tedavi için anjiyo işleminin yapılması çok büyük önem taşımaktadır.

Lokal Anestezi İle Anjiyo  

Anjiyo işlemi kasık bölgesi ya da el bileği fark etmeksizin hangi bölgeden yapılırsa yapılsın lokal anestezi ile gerçekleşmektedir.Bunun sebebi ise anjiyo sırasında hastanın ağrı hissetmemesi ve işlemin daha kolay bir şekilde gerçekleşmesidir. Anjiyo öncesi yapılan hepalin kan sulandırıcı bir madde içerdiğinden dolayı anjiyo sırasında pıhtılaşma olma riskini en aza düşürmektedir. Anjiyo uygulamasında da her uygulama gibi riskli durumlar söz konusu olabilmektedir. Anjiyo işlemi öncesinde doktorunuzdan anjiyo süresi ve anjiyo sonrası ile ilgili bilgi almanız sizler için faydalı olacaktır. Pek çok kişi anjiyo sırasında ve sonrasında kanama olur mu diye tereddütte kalmaktadır. Dikkatli uygulama ile kanama durumu minimum seviyeye düşürülmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz Anjiyo hastalarının ve Anjiyo Ameliyatı hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.